فیدر سنگ شکن یا فیدر معدن به عنوان یکی از حیاتی ترین تجهیزات مورد استفاده در خط تولید شناخته می شود که وظیفه تغذیه ماشین آلات گوناگونی چون سنگ شکن فکی، سنگ شکن هیدروکن و دستگاه ماسه ساز را بر عهده دارد. در واقع در صنعت خردایش، هر گاه به تغذیه مداوم و یکنواخت دستگاهی نیاز باشد، از دستگاه فیدر صنعتی استفاده می نماییم. از این رو هرگونه توقف در عملکرد دستگاه فیدر برابر با توقف خط تولید و کاهش راندمان کاری می باشد. فیدرها انواع گوناگونی دارند و انتخاب دستگاه فیدر  مناسب صنعت با توجه به ساختار، مکانیسم انتقال و نوع کاربرد صورت می گیرد.

برای اطلاع از قیمت و موجودی انواع فیدر سنگ شکن تماس بگیرید: 09121775749

آشنایی با کاربرد فیدر در صنعت

فیدرها انواع گوناگونی دارند و با توجه به مشخصات و کاربردشان، در صنایع مختلفی چون داروسازی، کشاورزی و معدن مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین موارد مصرف دستگاه فیدر در صنعت تولید شن و ماسه و به منظور تغذیه ماشین آلات خردایشی چون سنگ شکن هیدروکن می باشد. از آنجایی که عملکرد مداوم و منظم تجهیزات و ماشین آلات کارخانجات تولید شن و ماسه نیازمند دریافت پیوسته ی مواد معدنی می باشد، استفاده از فیدر مناسب با نوع دستگاه نقشی حیاتی در دریافت بازده مناسب از خط تولید ایفا می کند.

از جمله مهم ترین تجهیزات معدن شن و ماسه که عملکرد آن ها کاملا وابسته به وجود دستگاه فیدر صنعتی است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سنگ شکن
  • مخلوط کن
  • آسیاب
  • نوار نقاله

مزایای استفاده از فیدر در معادن سنگ

دستگاه فیدر به عنوان یکی از ارکان اصلی خط تولید شن و ماسه که وظیفه انتقال مواد اولیه به تجهیزات مختلف را بر عهده دارد، علاوه بر افزایش راندمان کاری و کاهش نیاز به نیروی انسانی از مزایای قابل توجه دیگری نیز برخوردار است که مهم ترین آن ها به شرح زیر است: 

  • تنظیم جریان مواد

یکی از مهم ترین قابلیت های موجود در دستگاه فیدر، امکان تنظیم جریان مواد از طریق کنترل سرعت حرکت دستگاه یا تنظیم شیب و زاویه ی صفحه فیدر می باشد. این ویژگی کاربردی زمانی به کار می آید که شدت جریان مواد اولیه ورودی به تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار باشد و روی عملکرد دستگاه و خروجی آن تاثیر گذارد.

  • حفاظت از تجهیزات

برخی از دستگاه های فیدر به دلیل برخورداری از قطعات جدا کننده قادرند از ورود اجسام غیر مجاز به داخل ماشین آلات جلوگیری به عمل آورند. بنابراین فیدر صنعتی علاوه بر تغذیه دستگاه ها قادر به محافظت از آن ها نیز می باشد و بدین ترتیب به افزایش طول عمر ماشین آلات و کاهش هزینه های تعمیر کمک شایانی می نماید.

  • کنترل اتوماتیک

در صورت مجهز بودن فیدر به سیستم کنترل هوشمند، دستگاه می تواند به گونه ای تنظیم گردد که به محض شناسایی تغییر در نیازهای فرایند، جریان مواد را به صورت خودکار تنظیم نماید.

  • قابلیت تطبیق با نوع مواد

اکثر دستگاه های فیدر قادرند از طریق تنظیم فاکتورهای مهمی چون سرعت حرکت مواد، فاصله بین اهرم ها و زاویه صفحه فیدر خود را به راحتی با انواع مواد اولیه تطبیق دهند.

  • تشخیص ناهمواری ها

در صورتیکه دستگاه فیدر صنعتی به سیستم تشخیص ناهمواری مجهز باشد می تواند به صورت خودکار وجود قطعات با شکل ظاهری نامناسب را تشخیص دهد.

  • استفاده از مکانیسم های مختلف

دستگاه های فیدر موجود در بازار از مکانیسم های مختلفی جهت انتقال مواد اولیه به تجهیزات استفاده می نمایند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به اهرم، زنجیره، پروانه، سیستم ارتعاشی و سیستم الکترومغناطیسی اشاره نمود. انتخاب مکانیسم مناسب جهت حمل مواد اولیه بایستی با توجه به حوزه ی فعالیت و ماشین آلات مورد استفاده در آن صورت گیرد.

اکنون که به اهمیت استفاده از دستگاه فیدر در صنعت پی بردیم باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که با توجه به وجود انواع مختلفی از این ماشین تغذیه صنعتی، انتخاب فیدر مناسب با صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نیازمند تخصص می باشد. برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب نوع فیدر و نیز استعلام موجودی و قیمت کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید:09121775749

معرفی انواع فیدر سنگ شکن

نکته حائز اهمیتی که می بایست هنگام انتخاب دستگاه فیدر در نظر بگیریم، توجه به انواع فیدر سنگ شکن موجود در بازار و در نظر گرفتن مشخصات و کاربرد هریک از آن هاست. به طور کلی یک دسته بندی اصلی برای فیدر سنگ شکن در نظر گرفته می شود که شامل موارد زیر است:

دستگاه فیدر گریزلی یا چند گانه (Grizzly Feeder)

فیدر گریزلی که با نام فیدر چندگانه نیز شناخته می شود، یکی از پر کاربرد ترین فیدرهای مورد استفاده در حوزه های کاری گوناگون است که اغلب در معادن مورد استفاده قرار می گیرد. علت نام گذاری این نوع فیدر به دلیل وجود میله های زاویه دار در قسمت انتهایی دستگاه است که مانند سرند عمل می کنند.

این دستگاه فیدر از یک سیستم پیشرفته شامل سطوح ترکیب شده با نازل های ارتفاع مختلف برخودار است و از این طریق به جداسازی ناخالصی ها و تغذیه ماشین آلات می پردازد. از آنجایی که این نوع فیدر قادر به حمل قطعات معدنی سنگین و تفکیک دانه های ریز از درشت است، یکی از مهم ترین موارد مصرف آن در سنگ شکن های اولیه می باشد.

نحوه عملکرد فیدر چندگانه به این صورت است که ابتدا مواد از داخل یک سیلو که در بالای دستگاه تعبیه شده است به سمت پایین و روی میله های گریزلی می ریزند. سپس قطعات ریز سنگ از طریق حرکت جنبشی میله ها از قطعات درشت جدا می شوند و در انتها قطعات بزرگ سنگ به سمت سنگ شکن روانه می شوند.

دستگاه فیدر چندگانه

دستگاه فیدر شاتونی یا رفت و برگشتی (Reciprocating Feeder)

فیدر شاتونی که نام دیگر آن فیدر رفت و برگشتی است، یکی دیگر از انواع فیدرهای موجود در بازار است که اغلب از آن جهت انتقال مصالح درشت و دارای رطوبت استفاده می گردد و می تواند قبل از سنگ شکن های اولیه ای چون سنگ شکن غلتکی قرار گیرد.

نحوه کارکرد فیدر شاتونی به این ترتیب است که ابتدا قطعات معدنی اولیه از سیلو (انباره) به سمت سینی فیدر سرازیر می شوند و با به حرکت در آمدن سینی شیب دار توسط شاتون، قطعات سنگ به سمت سنگ شکن سرازیر می گردند.

دستگاه فیدر ارتعاشی یا بلوکی (Vibrating Feeder)

دستگاه فیدر ارتعاشی که نام دیگر آن فیدر لرزشی است، یکی از ماشین آلات کاربردی در صنایع معدن و نیز صنایع شیمیایی محسوب می گردد. این نوع فیدر، ترکیبی از بلوک های ارتعاشی است که از طریق ایجاد لرزش قطعات را جابجا می نمایند. 

اجزای فیدر ارتعاشی

محصول/مشخصاتسیستم انتقال قدرتگیربکسدینامشبکهضخامت بدنهضخامت کفضخامت شوت ها
دستگاه فیدر صنعتیفولی و تسمهدو محور شافت لنگ22 کیلو وات 1400 دورمیلگرد 5020 میلی متر15 میلی متر10 میلی متر

دستگاه فیدر الکترو مغناطیسی (Electromagnetic Feeder)

دستگاه فیدر الکترومغناطیسی یکی از پیشرفته ترین انواع فیدرهای کاربردی در صنعت است که از آن جهت انتقال مواد با دقت بسیار بالا و در صنایع پردازش مواد خاص استفاده می گردد. در این نوع فیدر از یک آهن ربای الکترومغناطیسی قدرتمند به همراه یک پروانه یا صفحه ارتعاشی جهت انتقال مواد استفاده می شود. 

دستگاه فیدر زنجیری (Chain Feeder) 

این مدل فیدر از یک زنجیره یا تسمه چرخان همراه با ایستگاه های تنظیمی تشکیل شده است که همگی با یکدیگر همکاری کرده و مواد را به صورت پیوسته منتقل می کنند. از جمله مهم ترین مصارف فیدر زنجیری می توان به صنایع شیمیایی، معدن و صنایع ساختمانی اشاره نمود.

قطعات فیدر زنجیری

نکات مهم در خرید دستگاه فیدر صنعتی

علاوه بر نوع فیدر صنعتی، در نظر گرفتن عوامل گوناگونی چون مدل دستگاه، ظرفیت و توان، ابعاد، متریال ساخت، کیفیت و شرایط محیطی از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید هنگام خرید فیدر صنعتی در نظر بگیریم. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده، توجه برند و شرکت سازنده دستگاه فیدر نیز از جمله موارد حائز اهمیتی است که تاثیر زیادی در کیفیت و عملکرد محصول در آینده خواهد داشت. بنابراین توصیه ما به عنوان یکی از پیشگامان بزرگ در زمینه ی ساخت ماشین آلات و تجهیزات تولید شن و ماسه، تماس با همکاران ما در بخش فروش است که شما را در انتخاب بهترین دستگاه فیدر مناسب حوزه کاریتان یاری خواهند رساند.

برای دریافت هر گونه مشاوره در زمینه خرید فیدر صنعتی کافیست روی این شماره کلیک کنید: 09121775749

خرید اینترنتی دستگاه فیدر از سهند پویا

از آنجایی که امروزه به دلیل صرفه جویی در زمان مشتری، بازار خرید های اینترنتی از راه دور گرم است، کمپانی سهند پویا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امکان خرید اینترنتی و استعلام قیمت تمامی ماشین آلات خردایش و تولید شن و ماسه برای شما مشتریان عزیز فراهم است. 

کمپانی سهند پویا با بیش از 12 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و نصب انواع ماشین آلات و تجهیزات معدن آماده ی انجام پروژه های شما از مرحله خرید تا مرحله نصب و تعمیر می باشد. برای ارتباط با ما می توانید از طریق شماره تماس های موجود در انتهای صفحه و نیز از طریق شبکه های اجتماعی ما به شماره 09012121397 اقدام نمایید. 

قیمت دستگاه فیدر خط تولید ساخت سهند پویا

از آنجایی که عوامل و فاکتورهای مختلف زیادی وجود دارد که بر قیمت نهایی فیدر صنعتی تاثیرگذارند، توصیه ما استعلام قیمت روز فیدر سنگ شکن از کارشناسان سهند پویا است که همه روزه در خدمت شما مشتریان عزیز می باشند. از جمله مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت فیدر صنعتی می توان به نوع فیدر، ظرفیت و توان فیدر، ابعاد، متریال به کار رفته در ساخت، قطعات، نوسانات ارز و قیمت مواد اولیه اشاره نمود.